Kinesiotaping Bio-estetyczny​

Twórcą i prekursorem metody Kinesiotapingu był japoński chiropraktyk dr Kenzo Kase. Chciał stworzyć metodę terapii, która będzie mieć ciągły wpływ na pacjenta, także po jego wyjściu z gabinetu. Zaczął z powodzeniem stosować elastyczne plastry wykonane z bawełny na napięte mięśnie, aby wesprzeć i wydłużyć efektywność wykonanej terapii. O tamtej pory taśmy wykorzystywane są w rehabilitacji i fizjoterapii.

Kinesiotaping estetyczny stanowi doskonałe przedłużenie i wzmocnienie efektów masażu.
Skutecznie eliminuje obrzęki, wpływa na regenerację i dotlenienie tkanek głębokich, modeluje owal, spłyca zmarszczki, redukuje blizny i rozstępy, poprawia jędrność i elastyczność skóry, rozluźnia napięte mięśnie.

W terapii Facemodeling Program po sesji stosuje się indywidualnie dobraną i najskuteczniejszą formę tapingu, która dodatkowo wesprze terapię manualną, a nawet przedłuży ją o dodatkowe kilka godzin.

Taśmy działają skuteczniej, kiedy poprzedzimy ich aktywację masażem i terapią manualną. Dla najlepszych rezultatów możesz aplikować taśmy również w pielęgnacji domowej 1-2 razy w tygodniu.